divxplanet logo
Anasayfa | Forum | Sinema | Pek Yakında | Filmler | Diziler | Altyazılar | Altyazı Arama | Afiş | ED2K Sunumları | Araçlar | Dökümanlar | İletişim | G-Arama
divxaltyazi
Dizi Özel | Devam Eden Diziler | Sonlanan Diziler | Dizi Takvim | Anime Özel | Animeler | Bugün Popüler | Akademi | Cannes | Emmys
   

"Avatar: The Last Airbender" (2005)

Avatar: Son Havabükücü

"Avatar: The Last Airbender" afiş
"Avatar: The Last Airbender" Dizi Ekibi
Yönetmen
Senaryo

Müzik

OyuncuRol
Aang / ... (60 episodes, 2005-2008)
Katara / ... (59 episodes, 2005-2008)
Sokka / ... (59 episodes, 2005-2008)
Appa / ... (53 episodes, 2005-2008)
Prince Zuko / ... (48 episodes, 2005-2008)
Toph / ... (37 episodes, 2005-2008)
Uncle Iroh / ... (30 episodes, 2005-2007)
Azula / ... (17 episodes, 2006-2008)
Ty Lee / ... (16 episodes, 2006-2008)
Mai / ... (11 episodes, 2006-2008)
Hakoda / ... (11 episodes, 2005-2008)
Suki / ... (10 episodes, 2005-2008)
Fire Lord Ozai / ... (10 episodes, 2005-2008)
Additional Voices / ... (10 episodes, 2006-2008)
Additional Voices / ... (10 episodes, 2005-2008)
"Avatar: The Last Airbender" Detaylar
Türkçe Adı
Avatar: Son Havabükücü

Yapım :

Ülke : Amerika mini bayrak

Tür : , , ,

Süre : 30 dakika

IMDB Puan : 9.2/10

imdb tt0417299


DP Puanı : 7.9/10 (660 kişi oyladı)
En iyi Film ve Diziler
Altyazı Gönder
Özet:
Bol miktarda "Spoiler" içermektedir!


Avatar: Son HavaBükücü;

Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko'nun yapımcılık ve Yönetmenliğinde, Kaliforniya'deki Nickelodeon Animation Studios'da oluşturulmuştur. Animasyon süreci Güney Kore'de yapılmıştır. Dizinin ilk bolümü orijinal konsepte uygun olarak 6 yılda hazırlanmıştır. Bu bir animasyonu hazırlamak için gereken süreden çok daha fazladır. İlk olarak Kasım 2004'te yayınlanması planlandığı halde ancak Şubat 2005'te yayına başlamıştır.

Dizinin ilk sezonunun büyük başarısı üzerine Nickelodeon, 2. sezon için 20 bölüm sipariş etmiş ve yeni bölümler 17 Mart 2006'da yayınlanmaya başlamış ve 1 Aralık'ta sona ermiştir. 3. sezonun, ABD'de 2007'de gösterime girmiştir. 2008'de bitmiştir. 2010'da sinema filmi beklenmektedir. Çekimler Mart 2009'da Philedelphlada başlayacak ve Grönland'da devam edecek. Yeni bir sezon ise çıkmayacak.

Uluslar:

Ateş Ulusu: Ateş güç elementidir, güçlerini güneşten alırlar. Teknikler Kuzey Shaolin Kung Fu ve Güney Seven Star Praying Mantis stiline göredir. Ateş Ulusu insanları hırslı ve tutkulu insanlardır. Çoğunlukla ateş bükmede nefreti kullanırlar. Aynı zamanda yıldırım da bükebilen güçlü şimşekbükücüler de vardır. Bu yıldırım aynı zamanda soğukkanlı ateş olarak da bilinir. Ateş bükmenin nefret katılmamış en saf ve sıcak haline "mavi ateş" denir. En güçlü ateşbükme numarasını batı hava tapınağının arkasındaki güneş savaşçıları bilir, ayrıca lav bükme yeteneği olanlarda vardır. İlk ateşbükücüler ejderhalardır. General Iroh son ejderhayı öldürdüğünü söylemiş fakat aslında onu öldürmesinler diye yalan söylemiştir.

Toprak Krallığı: Toprak dayanıklılık elementidir. Teknikler Hung Gar ve Kung Fu stiline göredir. Toprak Krallığı'nda yaşayanlar kararlı ve güçlü insanlardır. Azimli ve dayanıklılardır. Aynı zamanda çok güçlü bükücüler metal ve kristal bükebilirler ve kum bükebilen kumbükücüler de vardır. Bazı tecrübeli toprakbükücüler toprağı dinleyebilir. İlk toprakbükücüler kostebeklerdlr. İlk toprakbüken insan Oma ve Shu'dur. Omashu şehrinin ismi bu iki aşık gençlerden gelmiştir.

Hava Gezginleri: Hava özgürlük elementidir. Teknikler Ba Gua ve Hsing Yi stiline göredir. Hava Gezginleri kendilerine dünyevi endişelerinden ayırmış, barış ve huzuru bulmuş insanlardır. Aynı zamanda çok çevik ve seridirler; uçabilirler. Güçlü havabükücüler bir köyü yıkabilecek büyüklükte fırtına ve hortumlar oluşturabilir. İlk havabükücüler uçan bizonlardır aslında. Aynı zamanda esprili oldukları da bilinir.

Su Kabilesi: Su değişkenlik elementidir. Teknikler Tai Chi stiline göredir. Su Kabileleri yeniliklere uyum sağlayabilen insanlardır. Güçlerini aydan alırlar. Her şeye karşı birlikte durmalarını sağlayan birlik duygularına sahiptir. Her zorluğu atlatırlar. Savunmada suyu buza dönüştürürler. Susuz bir ortamda bulutu içine çekip suya dönüştürebilirler. Bazı subükücüler iyileştirme yeteneğine de sahiptirler. Sisli bataklık ve Kuzey stili olarak 2 stil vardır. Güney kutbundaki subükücüler kaçırılıp öldürüldükleri için güney stili yoktur. Zamanla silinmiştir fakat zindanlarda tutulan Güneyli bükücülerden kanbükme yoluyla kurtulanlar vardır. Aynı zamanda dolunayda, subükücüler kan bükebilirler. İlk subükücü aydır. Subükücüler ayın suda nasıl gelgitler yarattığını gözlemleyerek su bükmeyi öğrenmişlerdir.

Hikâye:

Dizinin olay örgüsü başlamadan 100 yıl önce, Aang adlı 12 yaşındaki (Avatar ruhu etkili olarak düşünülünce 112 yaşındadır) bir HavaBükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşıyordu. Yaşlı Keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi.

Normalde bir Avatar'a gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi ancak Keşişler dört ulus arasındaki savaşın yaklaşmakta olmasından korktukları için bunu daha önce açıkladılar. Çünkü bir savaş başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi yeniden sağlayabilecek tek kişi Avatar'dı. Kısa bir süre sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatso'dan ayrılmak ve eğitimine devam etmek için Doğu Hava Tapınağı'na gitmesi gerektiğini öğrendi.

Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile birlikte kaçmaya karar verdi ama Güney Okyanusu'nda ani bir fırtına ile karşılaştı ve okyanusun dibine doğru batmaya başladı. Kendinden geçmiş bir halde bilinçsizce Avatar Hâli'ne geçen Aang, kendisini ve Appa'yı korumak için Avatar halini alarak bir balon yarattı. Ancak Aang yarattığı buzdağının içinde Avatar hâlinde kaldı ve bu buzdağı Güney Kutbu'ne doğru sürüklendi. Dizi bu olaylardan 100 yıl sonra, Ateş Ulusunun savaşta mutlak zafere ulaşmak üzere olduğu bir dönemde başlar. Tüm Hava Gezginleri yok olmuştur. Su Kabileleri çok zor durumdadır. Güney Su Kabilesi'ndeki askerler, savaşmak için ailelerini terketmişlerdir ve evlerini savunmasız bırakmışlardır. Bu arada daha büyük olan Kuzey Su Kabilesi savunmaya devam etmektedir. Diğer yanda Toprak Krallığı, Ateş Ulusu'nun zaferi önündeki tek gerçek engeldir. Ancak sınırlarına gelen ordulara dayanmakta zorlanan Toprak Krallığı her geçen gün yenilgiye daha da yaklaşmaktadır. Ve 2. sezonun sonlarında toprak krallığı düşer.

Güney Su Kabilesi'ndeki İki Kardeş: Deneyimsiz SuBükücü Katara ve Kabile'nin koruyucusu genç savaşçı Sokka, Aang ve Appa'yı buzdağından kurtararak macerayı başlatırlar. Aang yokluğu boyunca bir asrın geçtiğini ve korkunç savaşın 100 yıldır sürdüğünü anlar. Aang'in kendisini dondurduğu yıl, Ateş Lordu Sozin, Avatar'ın yokluğunu fırsat bilir ve Dünya'nın yakınından geçmekte olan kuyrukluyıldızın gücünü de alarak büyük savaşı başlatır.

Aang, Ateş Ulusunun Hava Gezginleri'ni yok ettiğine inanamaz. Bu Aang'i hayattaki son HavaBükücü yapacaktır.

Avatar olarak Aang'in görevi savaşı bitirmek ve uluslar arasında bozulan dengeyi yeniden kurmaktır. Aang, yeni tanıştığı arkadaşları Katara ve Sokka, uçan bizon Appa, lemur Momo ve 2. sezonda onlara katılan ToprakBükücü Toph ile birlikte dört elementin ustası olmak için yolculuğa başlar. Yolculukları boyunca sürgün Prens Zuko ve Amiral Zhao daha sonra ise kardeşi Prenses Azula ile uğraşmak zorunda kalırlar. Ama daha sonra Prens Zuko ona ateş bükmeyi öğretir. Ateş Lordu Ozai ile savaşırken son çakrası açılır ve ruh bükme tekniğini öğrenir.

Esas görevi olan dört elememtin ustası olmak dışında Aang, yaz sonuna kadar Ateş Lordu Ozai'yi yenmek zorundadır. Çünkü Ateş Ulusu'na savaş başlatmak için güç veren "Sozin" kuyruklu yıldızı yaz sonunda yeniden gelecek ve bu kez AteşBükücülere savaşı tamamen bitirecek gücü verecektir. Eğer bu gerçekleşirse, bu kez Avatar bile bozulan dengeyi yeniden sağlamayı başaramayacaktır.

Spiritbending (RuhBükme)

Aang son bölümde büyük bir aslan-sukaplumbağası (Giant Lion-Turtle) karışımı bir yaratıktan bu beceriyi öğrenir. (Bu yaratık yüzyıllarca yaşayabilir.) Beceriye göre bir kişinin ruhundaki enerjiyi kontrol etmek için, kendi ruhunun kontrol edilemez, bükülemez olması gerekmektedir. Aksi takdirde ruhbükme becerisini uygulayanın ruhu bozulacak veya yok olacaktır. Aang, son bölümde Ozai'ye ruh bükmeyi uygular. Etraf Aang'in mavi renkli temiz ruhu ve Ozai'nin kırmızı ruhu ile aydınlanır. Aang'in ruhunun bükülemez olması sonucu, Ozai'nin ruhu Aang'in ruhu tarafından kontrol edilmiş olur. Aang bu sayede Ozai'nin ateşbükücülüğünü elinden alarak savaşa son vermiştir.

Kaynak: www.adergi.com , Sayı:20
Serinin Diğer Filmleri/Dizileri
1. "Avatar: The Last Airbender" (2005)
2.
Bu içeriğe ait video bulunamadı. Bu içeriğe video eklemek için giriş yapınız.
Sırala : Göster : Getir :
1 2 3 > 
Sayfa 1

Tüm bölümleri 3 kere izledim.Muhteşem bir seri.Ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde desem pek abartmış olmam.

iatros - 29 Mart 2011 Salı 03:03 Değerlendirme:8(12) 

ne denebilir ki? kaçırılmaması gereken bir seri. arşivlerde mutlaka yerini almalı. 10/10

zafsude - 04 Ekim 2011 Salı 01:10 Değerlendirme:8(8) 

çok eğlenceli tavsiye ederim

lost soul - 14 Ekim 2011 Cuma 01:10 Değerlendirme:7(9) 

Avatar fena bi çizgi dizi sürükleyici düzgün bi konusu olan ve aynı zamanda yaratıcı zeka ürünü oldugunu her bölümde insanın gözüne sokmayı başarabilen :) helal olsun demekten başka insanın ağzına yakışan bi kelime oldugunu sanmıyorum bu çizgi dizi için

EliOtt - 19 Şubat 2012 Pazar 08:02 Değerlendirme:3(5) 

izleyin,izletin ne arasanız bulursunuz.

mfc91 - 06 Mart 2012 Salı 07:03 Değerlendirme:6(6) 

Baştan sona hikayesine baglayan bir hikayeninin sanki icindeymissinize çeken aynı zamanda bir animenin nasıl olması gerektiğini anlatır nitelikte bir anime izlenmesi ve izletilmesi gereken bir seri

kusva - 10 Mart 2012 Cumartesi 07:03 Değerlendirme:-2(8) 

Iroh amca, özlettin kendini..

mustafaata - 20 Mart 2012 Salı 10:03 Değerlendirme:5(5) 

Beni en çok etkileyen karakterlerden birine sahip olan nadide yapım.

ıroh - 28 Mart 2012 Çarşamba 03:03 Değerlendirme:3(3) 

çok güzel süper bir seri

skuard - 25 Haziran 2012 Pazartesi 01:06 Değerlendirme:2(2) 

özledik be, valla. korra doyurmadı

timoti - 11 Temmuz 2012 Çarşamba 05:07 Değerlendirme:4(4) 
1 2 3 > 
Sayfa 1

Avatar: The Last Airbender Dizi Altyazıları

SEZONLAR : 1  2  3 
Altyazılar Dil   CD   FPS   Çevirmen   İnd.   Gönderen  
SEZON 1 - "Avatar: The Last Airbender"
316759 "Avatar: The Last Airbender"
SubRip - Türkçe
1 29.97 675830 588 Profil 675830
Sub ID:#316759 E.T.: 09 Nisan 2014 Çarşamba 11:04
Sezon : 1 Bölüm : 00
Yayınlanmamış pilot bölüm çevirisidir. [Un-Aired Pilot] Avatar The Last Airbender | iTunes uyumlu. İyi seyirler.
317548 "Avatar: The Last Airbender"
SubRip - İngilizce
1 29.97 Fansub 839 Profil 675830
Sub ID:#317548 E.T.: 16 Nisan 2014 Çarşamba 05:04
 • Sezon : 1 Bölüm : 00
  [Un-Aired Pilot] Avatar The Last Airbender | iTunes
  73820 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  20 23.976 Altyazı Paketi 22737 Profil memdali
  Sub ID:#73820 E.T.: 09 Ekim 2007 Salı 04:10
 • Sezon : 1 Bölüm : Paket
  Sezon 1, Moonsong TV-Rip | Çevirenler: Çevirenler: memdali; Thor; Ozzycem; harkail; Mitokandriyel Tepkimeler
  173843 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  20 23.976 Altyazı Paketi 30779 Profil dino22
  Sub ID:#173843 E.T.: 06 Ağustos 2010 Cuma 03:08
  Sezon : 1 Bölüm : Paket
  DVDRip.XviD-TDKeD2k | Memdali(1-6 & 8), thor(7), harkail & Ozzycem(9), harkail(10-17), Mitakondriyal Tepkiler(18 & 20)
  189885 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - İngilizce
  20 23.976 DVD-Rip 6268 Profil flaky
  Sub ID:#189885 E.T.: 11 Ocak 2011 Salı 10:01
 • Sezon : 1 Bölüm : Paket
  248555 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  20 23.976 Altyazı Paketi 4837 Profil nataraj marble
  Sub ID:#248555 E.T.: 05 Haziran 2012 Salı 05:06
 • Sezon : 1 Bölüm : Paket
  [Furi] Avatar - The Last Airbender [720p] (Full 3 Seasons + Extras) Sezon 1 için sekronladım.
  380099 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  20 23.976 Ecthelion 305 Profil Ecthelion
  Sub ID:#380099 E.T.: 05 Aralık 2015 Cumartesi 04:12
  Sezon : 1 Bölüm : Paket
  DragonRipper ve Furi sürümlerine uyumludur.
  SEZON 2 - "Avatar: The Last Airbender"
  67435 "Avatar: The Last Airbender"
  MicroDVD - Türkçe
  3 23.976 endoplazmic 3663 Profil sputnik_
  Sub ID:#67435 E.T.: 20 Temmuz 2007 Cuma 08:07
  Sezon : 2 Bölüm : 12,13,16
  S02E12.The.Serpents.Pass.S02E13.The.Drill.DVDRip.XviD / S02E16.Appas.Lost.Days.DVDRip.XviD
  63634 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  20 23.976 endoplazmic 28301 Profil endoplazmic
  Sub ID:#63634 E.T.: 19 Mayıs 2007 Cumartesi 02:05
  Sezon : 2 Bölüm : Paket
  Sezon 2, Tüm Bölümler | {C_P} / Moonsong / isimsiz-Rip Sunumlar.
  71207 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  20 23.976 endoplazmic 24880 Profil SunGod  
  Sub ID:#71207 E.T.: 11 Eylül 2007 Salı 11:09
  Sezon : 2 Bölüm : Paket
  Avatar.The.Last.Airbender.S02.HQ.DVDRiP.AC3.XviD-SWiM / DVDRiP.Xvid-WPi
  [Furi] Avatar - The Last Airbender [720p] (Full 3 Seasons + Extras)
  189869 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - İngilizce
  20 23.976 DVD-Rip 3429 Profil flaky
  Sub ID:#189869 E.T.: 11 Ocak 2011 Salı 07:01
 • Sezon : 2 Bölüm : Paket
  Avatar.The.Last.Airbender.S02.HQ.DVDRiP.AC3.XviD-SWiM / DVDRiP.Xvid-WPi
  SEZON 3 - "Avatar: The Last Airbender"
  348789 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  1 29.97 dino22 287 Profil dino22
  Sub ID:#348789 E.T.: 28 Aralık 2014 Pazar 05:12
 • Sezon : 3 Bölüm : 00
  [Animated Graphic Novel] Escape From The Spirit World -40.5-
  [Furi] Avatar - The Last Airbender [720p] (Full 3 Seasons + Extras) sunumunda yer alan bölüm için yaptığım çeviri.
  98097 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  6 30 Darkopal, loganmgc 8729 Profil savatage
  Sub ID:#98097 E.T.: 15 Ağustos 2008 Cuma 10:08
  Sezon : 3 Bölüm : 16,17,18,19,20,21
  Avatar.The.Last.Airbender.S03.Xvid.Dvdrip-Suss2It | Çeviri: loganmgc (16); Darkopal (17~21)
  98606 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  21 23.976 Altyazı Paketi 36371 Profil ADG  
  Sub ID:#98606 E.T.: 22 Ağustos 2008 Cuma 10:08
 • Sezon : 3 Bölüm : Paket
  DSRIP Sunumlar. (14-15. Bölümlerin DVD-Rip senkronları dahil.) Çeviri: KHaRSas (1~11, 13); Darkopal (12, 17, 18, 19, 20, 21); MomoTheNonbender (7, 14, 15, 17); loganmgc (16)
  99530 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  21 23.976 Altyazı Paketi 28016 Profil Riziko  
  Sub ID:#99530 E.T.: 03 Eylül 2008 Çarşamba 10:09
 • Sezon : 3 Bölüm : Paket
  Avatar.The.Last.Airbender.S03.DVDRip.XviD-SSTV | Çeviri: KHaRSas (1~11, 13); Darkopal (12, 17~21); MomoTheNonBender (14, 15); loganmgc (16)
  249984 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - İngilizce
  20 23.976 TV-Rip 6368 Profil nataraj marble
  Sub ID:#249984 E.T.: 20 Haziran 2012 Çarşamba 11:06
 • Sezon : 3 Bölüm : Paket
  GENEL
  314940 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  3 29.97 675830 840 Profil 675830
  Sub ID:#314940 E.T.: 26 Mart 2014 Çarşamba 07:03
  Sezon : 3 Bölüm : Paket
  [Chibi short] özel bölümlerinin çevirileridir. İyi seyirler.
  412347 "Avatar: The Last Airbender"
  SubRip - Türkçe
  21 29.97 Altyazı Paketi 4727 Profil TunahanEnes
  Sub ID:#412347 E.T.: 14 Ekim 2016 Cuma 05:10
 • Sezon : 3 Bölüm : Paket
  [Furi] Avatar - The Last Airbender [720p] (Full 3 Seasons + Extras) | GÜNCEL. İyi seyirler.
  Vizyondaki Filmler
  Hep Yek 2 (2017)
  Hep Yek 2 (2017)
  Hep Yek 2
  Passengers (2016) - Uzay Yolcuları
  Passengers (2016)
  Uzay Yolcuları
  Felak (2016)
  Felak (2016)
  Felak
  Belle & Sebastian (2015) - Sebastian Sevgili Dostum
  Belle & Sebastian (2015)
  Sebastian Sevgili Dostum
  Gölge (2016)
  Gölge (2016)
  Gölge
  American Honey (2016)
  American Honey (2016)
  American Honey
  Queen of Katwe (2016)
  Queen of Katwe (2016)
  Queen of Katwe
  Ma vie de courgette (2016)
  Ma vie de courgette (2016)
  Kabakçığın Hayatı
  sinema - vizyondaki filmler
  ÜYELİK

  Kullanıcı
  Şifre
  Hatırla |

  (Şifremi Unuttum | Kayıt Ol)
  ALTYAZI ARAMA

  »Son Yedi Gün

  »Gelişmiş Arama
  EN SON YÜKLENEN ALTYAZILAR
  EN ÇOK İNDİRİLEN
  Türkçe Altyazılı Filmler
  Türkçe Altyazılı Diziler
  Türkçe Altyazılı Animeler
  altyazı
  sağ alt köşe ara büyük sol alt köşe
  Copyright © 2004 - 2017 Film, Dizi, Anime ve İşitme Engelliler için Türkçe Altyazı veritabanı sitesidir.