divxplanet logo
Anasayfa | Forum | Sinema | Pek Yakında | Filmler | Diziler | Altyazılar | Altyazı Arama | Afiş | ED2K Sunumları | Araçlar | Dökümanlar | İletişim | G-Arama
divxaltyazi
Dizi Özel | Devam Eden Diziler | Sonlanan Diziler | Dizi Takvim | Anime Özel | Animeler | Bugün Popüler | Akademi | Cannes | Emmys
   

Sevkat yerimdar (2013)

Şevkat Yerimdar

Sevkat yerimdar afiş
Sevkat yerimdar Film Ekibi
Yönetmen
Senaryo

OyuncuRol
Sevkat yerimdar Detaylar
Türkçe Adı
Şevkat Yerimdar

Gösterim Tarihi

Yapım :

Ülke : Türkiye mini bayrak

Tür : ,

IMDB Puan : 5.0/10

imdb tt3283664


DP Puanı : 4.9/10 (25 kişi oyladı)
En iyi Film ve Diziler
Altyazı Gönder
Özet: “Şevkat Yerimdar” filmi, bir gün Balat çarşıda Şevkat Yerimdar’ın sahip olduğu yumurtacı dükkânına araba girmesiyle Şevkat’ın yaşadıkları ve değişen hayatını konu alıyor. Karakter komedisi olan filmin baş karakteri “Şevkat Yerimdar”, öfke kontrolü sorunu olan, dürüst, yufka yürekli, cesur, tüm mahallelinin sevdiği, gizli, tanınmayan kahramanlardan…
Sevkat Yerimdar Fragman (Youtube) Gösterim : 1161
Sırala : Göster : Getir :
1 2 > 
Sayfa 1

bekliyorum, youtube da 'oldu teşekkürler' den takip ediyordum bu karakteri.

odiyy - 08 Ekim 2013 Salı 07:10 Değerlendirme:1(3) 

Gravity filmini izlemeye gittiğimde maalesef şu filmin fragmanına denk geldim. 2 dakikalık fragmanı bile öyle pespaye, öyle niteliksiz, öyle zorlama bir komedi filmi izlenimi uyandırdı ki fragmana bile zor dayandım. Bu ülkede komedi filmi kisvesi altında öyle rezil, öyle pespaye, kepaze işler yapılıyor ki inanılası değil. Bu filmdeki karton tipte (karton karakter bile değil) recep ivedik tipinin daha zayıf ve daha metroseksüel kıro hali. Diyaloglardaki o pespaye bel altı esprileri ilkolkulda falan yaptığımızı hatırlıyorum. 12 yaşında olsam muhtemeln şu filmi izleyebilirdim ama biraz aklı başında, sinemanın ne olduğunun, ne olması gerektiğinin farkında olan hiç kimsenin böyle filmlere pirim vermemesi gerekiyor. Bu tip sözde sinemacılar fragmandan ibaret (ki fragmanları bile ne kadar rezil filmler olduğunu gösteriyor zaten), seyircinin zekasını küçümseyen, onları ciddiye almayan, sanatsal nitelik ve yaratıcılığn kıyısından berisinden bile geçmeyen filmler yaparak halkı yolunacak kaz gibi görüyorlar. Şimdi şu filme gitmeyi isteyen insanlar bu yazdıklarımı okuyup kızabilir ama bir durup düşünün lütfen bu kadar niteliksiz, özensiz salt gişe kaygısıyla çekilmiş filmler yerine daha nitelikli, yaratıcı komediler, dramlar, aksiyonlar izlemek istemez misiniz? Sözde arz talep yalanıyla izleyiciye dayatılan birbirinin karbon kopyası rezil filmlerden, oyunculardan, senaryolardan, yönetmenlerden bıkmadınız mı hala?

karakaygılı - 21 Ekim 2013 Pazartesi 10:10 Değerlendirme:7(21) 

Benim anlamadığım bu binlerce güzel film vizyona girmeyi beklerken böyle uyduruk filmlerin vizyona girmesi. Anlamadım bu işi..!

lahmacuns - 21 Ekim 2013 Pazartesi 10:10 Değerlendirme:3(9) 

Önce sen indir elini! Filme bak sen, böyle film mi olur be! Şu afişe, fragmana bak. Rezalet! Türk sinemasını ne duruma düşürdüler ayıp ayıp.

Cineturk - 24 Ekim 2013 Perşembe 11:10 Değerlendirme:4(8) 

çok değil bir yıl sonra tüm internet fenomenleri gibi unutulup gidecek

vatanınıçoksevdiitachi - 24 Ekim 2013 Perşembe 03:10 Değerlendirme:4(8) 

Keşke önce filmi seyredip ondan sonra yorum yapsaydınız. Bence başarılı bir film olmuş. Sıkılmadan izleyebileceğiniz güzel bir yapım.

xenith - 27 Ekim 2013 Pazar 02:10 Değerlendirme:-3(15) 

evet,ilginçtir her yerde bu filmle ilgili olumlu yorumlar okuyorum.hatta çoğu kimse,önce filmle ön yargılı yaklaştığını ancak sonradan filmi izledikten sonra fikirlerinin nasıl değiştiğinden bahsediyorlar.açıkçası merak etmeye başlamadım değil.

wallop - 29 Ekim 2013 Salı 01:10 Değerlendirme:2(2) 

bir sinefil sayılırım , oldukça fazla film izliyorum ve ömrümde çok az filmin yarısında çıktım 2 veya 3 tür , bu filmde onlardan biri oldu , eşkiyalığıyla komedilik yapan bi karakteri alıp aziz haline getirirsen , komedi namına ne bi replik var ne bi olay zaten sinematografik olaylarına hic girmiorum filmin.Giderken de zaten sadece komedisi için gitmiştim skecini sevdiğim bi bi karakterin belki filmi de komik olabilir diye düşünmüştüm ama film hakkında tanımlayabileceğim tek bir kelime var:LEŞ

drbullseye - 31 Ekim 2013 Perşembe 12:10 Değerlendirme:0(6) 

aslında filmlere önyargılı yaklaşılır. hatta bunu daha iyi yapılabilmesi için fragman denen şey var. fragman bir filmin size ne vaat ettiği ile alakalı. filmin en can alıcı sahneleri fragmana eklenir ve insanlara tanıtılır. bu filmin fragmanından sonra benim izlenimim şu oldu. recep ivediğin yakışıklı ankara bebesi versiyonu çekilmiş. küstah mangandayım kabayım ama özünde dürüst anadolu insanıyım tripleri. neyse devamı izledikten sonra.

ahmetozel - 31 Ekim 2013 Perşembe 12:10 Değerlendirme:-2(2) 

arkadaşlar siz yukarıdaki yorumlara bakmadan izleyin filmi.filmi izledikten sonra o yorumları okuyun.o yorum yapanların fildeki entel takılmaya çalışanlardan farkı olmadığıı göreceksiniz.görüp güleceksiniz üstelik.

sahip86 - 09 Nisan 2014 Çarşamba 09:04 Değerlendirme:2(6) 
1 2 > 
Sayfa 1

Sevkat yerimdar Film Altyazıları

Altyazı bulunmadı.

Vizyondaki Filmler
Hep Yek 2 (2017)
Hep Yek 2 (2017)
Hep Yek 2
Passengers (2016) - Uzay Yolcuları
Passengers (2016)
Uzay Yolcuları
Felak (2016)
Felak (2016)
Felak
Belle & Sebastian (2015) - Sebastian Sevgili Dostum
Belle & Sebastian (2015)
Sebastian Sevgili Dostum
Gölge (2016)
Gölge (2016)
Gölge
American Honey (2016)
American Honey (2016)
American Honey
Queen of Katwe (2016)
Queen of Katwe (2016)
Queen of Katwe
Ma vie de courgette (2016)
Ma vie de courgette (2016)
Kabakçığın Hayatı
sinema - vizyondaki filmler
ÜYELİK

Kullanıcı
Şifre
Hatırla |

(Şifremi Unuttum | Kayıt Ol)
ALTYAZI ARAMA

»Son Yedi Gün

»Gelişmiş Arama
EN SON YÜKLENEN ALTYAZILAR
EN ÇOK İNDİRİLEN
Türkçe Altyazılı Filmler
Türkçe Altyazılı Diziler
Türkçe Altyazılı Animeler
altyazı
sağ alt köşe ara büyük sol alt köşe
Copyright © 2004 - 2017 Film, Dizi, Anime ve İşitme Engelliler için Türkçe Altyazı veritabanı sitesidir.