divxplanet logo
Anasayfa | Forum | Sinema | Pek Yakında | Filmler | Diziler | Altyazılar | Altyazı Arama | Afiş | ED2K Sunumları | Araçlar | Dökümanlar | İletişim | G-Arama
divxaltyazi
Dizi Özel | Devam Eden Diziler | Sonlanan Diziler | Dizi Takvim | Anime Özel | Animeler | Bugün Popüler | Akademi | Cannes | Emmys
   

Çalgı Çengi İkimiz (2017)

Çalgi çengi 2

Çalgı Çengi İkimiz afiş
Çalgı Çengi İkimiz Film Ekibi
Yönetmen
Senaryo

OyuncuRol
Gürkan
Salih
Çalgı Çengi İkimiz Detaylar
Türkçe Adı
Çalgi çengi 2

Gösterim Tarihi

Yapım :

Ülke : Türkiye mini bayrak

Tür :

Süre : 116 dakika

IMDB Puan : 6.4/10

imdb tt5910350

A.K.A
Çalgi çengi 2

DP Puanı : 4.2/10 (11 kişi oyladı)
En iyi Film ve Diziler
Altyazı Gönder
Özet: Altı yıl önce bulaştıkları mafya tarafından resmi düğün şarkıcılığı görevi icra ettirilen Salih ve Gürkan'ın tehlike ve eğlence dolu maceraları devam ediyor. 'Çalgı Çengi İkimiz' de sevdiği kızla evlenmek için mafyadan ayrılmak isteyen Salih ve kuzeni Gürkan'a bunu gerçekleştirmeleri için tek bir şart sunulur. Gittikleri düğündeki nikah memurunu kaçırmaları emredilen ikilinin başına hiç beklenmedik ve birbirinden ilginç olaylar gelecektir.
Çalgı Çengi İkimiz Fragman (Youtube) Gösterim : 952
Çalgi Çengi İkimiz Teaser (Youtube) Gösterim : 463
Sırala : Göster : Getir :
1 2 > 
Sayfa 1

sanki ilk filmi aratacak gibi gibi

eksi13 - 18 Aralık 2016 Pazar 12:12 Değerlendirme:4(10) 

Günümüzde 5 farklı komedi filmi türevi var türk sinemamızda:

1. Bayadır güldürmeyen Cem Yılmaz, Ata Demirer gibi standupçı filmleri
2. Şahan'ın kopyala yapıştır, küfret, seviyeyi dibe indir karakterler yapımları,
3. Güldür güldür ekibinin sıkıldıkça yaptığı ama çok azını tutturduğu, genelde programın daha komik olduğu filmleri,
4. Hiç alakasız kişilerin ya da internet fenomenlerinin tamamen kara para için yapılan zaman kayıpları,
5. Ahmet-Murat ikilisi ve ekibi filmleri..

Şimdi bu saydığım türevleri bir sıralayın.. 30 saniye düşünün.. bu filmin ölüsü bile halen bu saydığım 5 türevin üstünde olacaktır.

Eksi13 ilk filmi aratacak gibi demiş. İlk film adamların ultra acemilik yapımları ve fenomen olsa da adamlar zaten sonraki yapımlarıyla çoktan seviyelerini ve çıtalarını artırdılar. Düğün Dernek türk sinemasının Kemal sunallı altın çağlarından sonra yapılmış en yaratıcı ve başarılı komedi filmlerinde en az ilk 3 tedir.

Sonuç olarak varsın aratsın önceki filmlerini, ama adamların minimum seviyesi bile günümüzdeki yapımları 5 e 10 a katlar. Yine beğenmeleyenler çıkacak.. ama ben o beğenmeyenlere, gerçekten gülmeyenlere üzülüyorum. Bu arkadaşlara da gülmüyorlarsa, neye gülüyorlar merak ediyorum. Bakın ben recep ivediğede çok güldüm. Gülmek bir seviye savaşı değildir. Seviyesiz bir şeye gülmek, ayıp değildir, senin seviyenide düşürmez. Ama gülün arkadaşlar.. gülmemek için kasmayın kendinizi.. gülün ve eğlenin.. bu ülkede ne kadar gülebiliyorsunuz ki zaten?

drages - 01 Ocak 2017 Pazar 11:01 Değerlendirme:12(30) 

Her türlü gider.
drages' e katılıyorum.

errenius - 04 Ocak 2017 Çarşamba 12:01 Değerlendirme:1(7) 

birkac sahnesi gayet guzeldi. sıkıldım bazi yerlerde. mevcut turk filmlerinde alternatifi yok..

umanna - 05 Ocak 2017 Perşembe 08:01 Değerlendirme:2(2) 

Bence Drages Türk sinemasının komedi filmleri içinçok güzel bir analiz yapmış..Medya tarafından parlatılıp durulan CemYılmaz ,Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Şahan Gökbakar'ın filmlerine gitmeyi kendim için Çin işkencesi sayıyorum..Murat Cemcir - Ahmet Kural ikilisini 70 lerde bizi güldüren Zeki Alasya - metin Akpınar ikilisine benzetiyorum..Kendilerini oldukça başarılı buluyor ve yollarının açık olamsını diliyorum..

orukculu23 - 06 Ocak 2017 Cuma 12:01 Değerlendirme:7(11) 

filmden daha komikmissin drages, saydıgın listeden ahmet murat ikilisinin hiç bi farkı yok.Kemal sunallı altın çağlarından sonra yapılmış en yaratıcı ve başarılı komedi filmlerinde en az ilk 3 teymiş. kemal sunal , zeki-metindeki dogallık ahmet muratda yok, abartılı zorlama komedi-oyunculuk güldürmüyor. çöplükteki kötü komedi filmlerinin eh daha az kötüsü demek doğru olur.

belinda - 06 Ocak 2017 Cuma 09:01 Değerlendirme:2(8) 

İlk filmi sinemada yayınlasınlar giderim sinemaya ki beş kere falan izledim sanırım. İşler Güçler'i bile 3 kere izledim yalnış hatırlamıyorsam (41 bölümlük bir Türk dizisinden bahsediyoruz) ama ne yazık ki şu filmleri çok zorlama görünüyor. Düğün Dernek'e sinemada gitmiştim beğenmiştim de ama İşler Güçler ya da Çalgı Çengi'den fersah fersah uzaktaydı. Adamlar daha iyi olsun istiyoruz, daha iyi filmler izleyelim, Türk sineması da artık bir gelişim kaydetsin istiyoruz. Böyle arada sırada çıkan farklı insanlar da hemen basitleşip, kalitesini yitirmesin istiyoruz. Bu film de iyi gişe yaparsa iki yıl sonra Çalgı Çengi 5 falan görmek istemiyoruz kısacası..

Apse - 06 Ocak 2017 Cuma 11:01 Değerlendirme:2(2) 

Biz iki gariban saf kuzenin hikayesini, başlarını belaya sokup bu işten kurtulma çabalarini, hep hayalini kurdukları o şan şöhretin kendilerinden ne kadar uzak olduğunu, aslında hayatlarinin hem komik hem boş vermişlik içerisinde bazen ekranda kendimizi görmekten dolayı İLK FİLMİ onun için begenmistik. Evet gitmedik ilk filmde sinemaya ama nette de defalarca izledik. Sonra o mükemmel İşler Güçler dizisi geldi ve Çalgı Çengi nin doğal ruhu devam etti. Anlatmak istedigim film dogalliktan uzak, ilk filmde o kadar kisitli imkan varki bunu oyuncu sayisindan, goruntu kalitesinden, ses teki bozukluklardan anlayabilirsiniz buna rağmen bize bu yüzden film cok içten geldi. Şimdi tabi parayi buldular şu oyuncu bolluğuna bakın hangi karakteri hatirlayip hangisini aklimiza kaziyip kendimizi onun yerine koyucaz. Son olarak özetle bize çok öyle buyuk prodüksiyon lara gerek yok bize sadece "Bebeğim" diyen bir tane nazik mafya başı yeterdi...

rockwar - 07 Ocak 2017 Cumartesi 12:01 Değerlendirme:2(2) 

Bugün seyrettim. Hiç yoktan iyidir, modunda. İlk bölümü çok yavandı. İkinci bölümü, sona doğru komikti. Bence sinemaya gitmeyin, o paraya yazık. Ama TV'de yayınlansa epey bir kısmı, sansürlenecek derecede küfür var. Küfürsüz de, film olmuyor. Karar sizin. Notum 3/10

GYTE - 08 Ocak 2017 Pazar 07:01 Değerlendirme:1(1) 

filmden daha komikmissin drages
Demiş belinda, ama ben zaten eskilerden sonra dedim. Ve onlara çok kötünün bir üstü diyorsan zaten sana göre Türkiye'de komedi çekilmiyor ya da sen gülme yetini kaybetmişin. Üzüldüm.

Filme gittim. Ve evet maalesef bu filmin en zayıf yapımları olduğunu kabul etmez zorundayım. Nedense bir zorlama vardı. Çok kasmışlar. Arkadaşın dediği gibi doğallıktan uzak, abartı olmuş.

drages - 08 Ocak 2017 Pazar 09:01 Değerlendirme:1(1) 
1 2 > 
Sayfa 1

Çalgı Çengi İkimiz Film Altyazıları

Altyazı bulunmadı.

Vizyondaki Filmler
Kötü Çocuk (2016)
Kötü Çocuk (2016)
Kötü Çocuk
Olanlar Oldu (2016)
Olanlar Oldu (2016)
Olanlar Oldu
Moana (2016)
Moana (2016)
Moana
Los ilusionautas (2012) - Minik Kahramanlar Macera Peşinde
Los ilusionautas (2012)
Minik Kahramanlar Macera Peşinde
Pepee: Birlik Zamanı (2016)
Pepee: Birlik Zamanı (2016)
Pepee: Birlik Zamanı
Why Him? (2016) - Bu da Nereden Çıktı?
Why Him? (2016)
Bu da Nereden Çıktı?
Jackie (2016)
Jackie (2016)
Jackie
Passengers (2016) - Uzay Yolcuları
Passengers (2016)
Uzay Yolcuları
sinema - vizyondaki filmler
ÜYELİK

Kullanıcı
Şifre
Hatırla |

(Şifremi Unuttum | Kayıt Ol)
ALTYAZI ARAMA

»Son Yedi Gün

»Gelişmiş Arama
EN SON YÜKLENEN ALTYAZILAR
EN ÇOK İNDİRİLEN
Türkçe Altyazılı Filmler
Türkçe Altyazılı Diziler
Türkçe Altyazılı Animeler
altyazı
sağ alt köşe ara büyük sol alt köşe
Copyright © 2004 - 2017 Film, Dizi, Anime ve İşitme Engelliler için Türkçe Altyazı veritabanı sitesidir.